بر طبق آخرین اخبار واصله:

* احتمال اصلاح قیمت ها از هفته ی آتی و قبل از عرضه همراه اول. فعلا بیشترین احتمال برای آزادسازی قیمت بنزین، استفاده از طرح بنزین سه نرخی است و بر طبق برخی شنیده ها نرم افزار مربوطه در جایگاه ها نصب شده است.

* عرضه همراه اول در فرابورس در یک شنبه آینده. با توجه به تعداد و قیمت احتمالی، سهمیه برای هر ایستگاه کاری احتمالا حدود 600 تا 650 میلیون تومان خواهد بود.

( با این قیمت و این تعداد، کی می تونه این سهم رو بکشه بالا! بسیاری بر این عقیده اند که روز عرضه همراه اول بهترین فرصت برای تشکیل سبد بر  روی سهم های پر پتانسیل بازار در پایین ترین قیمت هاست. در صورت اجرای طرح تحول در روزهای آتی و صدور مجوز برای برداشت یارانه های واریزی، به نظر می رسد حمایت مالی از بازار از سوی دولت بعید باشد. با در نظر داشتن این نکته و همچنین توجه به فراوانی عرضه در روز اول (برخلاف عمده ی عرضه های اولیه، در عرضه اولیه همراه اول این کارگزاری ها هستند که به شدت به دنبال مشتری می گردند) و حجم نقدینگی که با عرضه همراه اول، از بازار جمع آوری می شود، کاهش تقاضای همراه اول از روز دوم، کاهش حجم معاملات در بازار و همچنین رکود و حتی افت قیمتی چندان دور از ذهن نیست. لذا بر خلاف نظر بسیاری از دوستان عزیز تریدر اعتقاد دارم که عدم عرضه همراه اول و یا عرضه آن با قیمت بالا برای بازار مفیدتر خواهد بود.)

۱۳۸٩/٩/٢٤ساعت ۱٢:٠۳ ‎ق.ظ توسط احسان نظرات ()
تگ ها: