غیبت در کلام حاج محمد اسماعیل دولاب

مرحوم حاج محمد اسماعیل دولابی در بیانی، معنای غیبت حضرت ولی عصر(عج) را اینگونه تشریح می‌کنند:
سوال شد امام زمان (عج) غایب است یعنی چه؟ گفتم غایب؟ کدام غایب؟ بچه دستش را از دست پدر رها کرده و گم شده می گوید: پدرم گم شده است. ما مثل بچه‌ای هستیم که پدرش دست او را گرفته است تا به جایی ببرد و در طول مسیر از بازاری عبور می‌کنند.
بچه جلب ویترین مغازه‌ها می‌شود و دست پدر را رها می‌کند و در بازار گم می‌شود و وقتی متوجه می‌شود که دیگر پدر را نمی‌بیند، گمان می‌کند پدرش گم شده است. در حالی که در واقع خودش گم شده است. انبیاء و اولیاء پدران خلق اند و دست خلائق را می‌گیرند تا آنها را به سلامت از بازار دنیا عبور دهند.
 
غالب خلائق جلب متاع‌های دنیا شده‌اند و دست پدر را رها کرده و در بازار دنیا گم شده‌اند. امام زمان (عج) گم و غایب نشده است ما گم شدیم و محجوب گشته‌ایم. امام غایب نیست، تو نمی بینی آقا را. او حاضر است. چشمت رو که اسیر دنیا شده اگر از دنیا دست بردارد، آقا را می بیند. خلاصه نگو آقا غایب است. تو نمی بینی.
"برگرفته از کتاب « امام زمان (عج) در کلام اولیای ربانی/مهدی لک علی آبادی/ ص30"‎
/ 2 نظر / 36 بازدید
arezoo

سلام!!! وب باحالی داری ! باکلی دانستنی های جالب!!! اماچطوحوصله میکنی بشینی واین همه روبنویسی!!!! توهین نمیکنم اما یه وب عاشقانه درست کن بیشتر طرفدار پیدامیکنی! اگه میشه ب منم ی سری بزن؟ اما تودیگه فحش نده!!!

آدرینا

آره و ما اینقدر جلب این ویترین ها شدیم ک ممکنه دیگه هرگز متوجه نشیم پدری بوده...تا زمانی ک دیر بشه... خوشحال باز ب وبت سر میزنم و میبینم ک فعالی...امیدوارم منو یادت باشه!