اخبار واصله از همراه اول و هدفمندی یارانه ها

بر طبق آخرین اخبار واصله:

* احتمال اصلاح قیمت ها از هفته ی آتی و قبل از عرضه همراه اول. فعلا بیشترین احتمال برای آزادسازی قیمت بنزین، استفاده از طرح بنزین سه نرخی است و بر طبق برخی شنیده ها نرم افزار مربوطه در جایگاه ها نصب شده است.

* عرضه همراه اول در فرابورس در یک شنبه آینده. با توجه به تعداد و قیمت احتمالی، سهمیه برای هر ایستگاه کاری احتمالا حدود 600 تا 650 میلیون تومان خواهد بود.

( با این قیمت و این تعداد، کی می تونه این سهم رو بکشه بالا! بسیاری بر این عقیده اند که روز عرضه همراه اول بهترین فرصت برای تشکیل سبد بر  روی سهم های پر پتانسیل بازار در پایین ترین قیمت هاست. در صورت اجرای طرح تحول در روزهای آتی و صدور مجوز برای برداشت یارانه های واریزی، به نظر می رسد حمایت مالی از بازار از سوی دولت بعید باشد. با در نظر داشتن این نکته و همچنین توجه به فراوانی عرضه در روز اول (برخلاف عمده ی عرضه های اولیه، در عرضه اولیه همراه اول این کارگزاری ها هستند که به شدت به دنبال مشتری می گردند) و حجم نقدینگی که با عرضه همراه اول، از بازار جمع آوری می شود، کاهش تقاضای همراه اول از روز دوم، کاهش حجم معاملات در بازار و همچنین رکود و حتی افت قیمتی چندان دور از ذهن نیست. لذا بر خلاف نظر بسیاری از دوستان عزیز تریدر اعتقاد دارم که عدم عرضه همراه اول و یا عرضه آن با قیمت بالا برای بازار مفیدتر خواهد بود.)

/ 4 نظر / 7 بازدید
رها

به نظر شما عرضه اولیه با قیمت بالا باعث نمیشود تا مردم سهم را به قیمتی بالاتر از قیمت واقعی آن بخرند و در نتیجه در معاملات بازار ثانویه آن قیمتش افت کرده و مردم متضرر شوند؟

رها

فکر میکنم در جمله آخر "در نتیجه این تجریات در صورت عرضه سهام با قیمت بالا، فروش سهام در همان روز اول نیز ناموفق خواهد بود و از سوی دیگر نقدینگی کمی از بازار جمع آوری خواهد شد." یک اشتباه تایپی هست و منظورتان عرضه سهام با قیمت پایین بوده. به دلیل اینکه در متن اصلی بیان کرده بودید که عرضه اولیه با قیمت بالا به نفع بازار است.اینطور نیست؟

رها

پس نتیجه این میشود که هر چه قیمت اولیه دقیقتر و واقعی تر باشد یعنی در واقع قیمت گذاری اولیه بهتر انجام شود استقبال سرمایه گزاران بیشتر میشود و نقدینگی بیشتری وارد بازار میشود. درسته؟ یک سوال: برای قیمت گذاری سهام در عرضه اولیه عملا از کدام مدل استفاده میشود؟

mojtaba mostafavi

سلام این دولت برایه همه چی‌ پول دارند ولی‌ نه برای یارانه‌ها . هی‌ میگن نیروی هسته‌ای تو نگو ما باید از حالا به بعد هسته بخوریم چون از خورشت الو فقط هستش گیرمون میاد. ما نیروی هسته‌ای می‌خواهیم بزنیم تو سرمون. نه قدرت خرید داریم نه میتونیم از حالا با بعد جایی برویم چون اقایون بنزین را حسابی‌ بالا بردند. آقای احمدینژاد حق نفت ما که گفتی‌ سر سفره هر خانواده ایرانی‌ میاری کو؟ همه رو دادید به عربهای سنی تو غزه بخورند تا عکستون رو همهجای فلسطین بزنند. نه نیروی اتممیت رو می‌خواهیم نه کمکت به غزه. یادت نره که همین ما بسیجیهایی که همه یارانه‌ها رو ازشون بریدی ما باعث شدیم که جنابعالی هنوز رئیس جمهور باشید.