یه حساب کتاب ساده

امروز صبح نوبت پذیره نویسی بورس انرژی از طریق 46 شعبه منتخب بانک ملی بود. با احتساب 42 میلیون و 306 هزار سهم، به طور متوسط سهمیه هر شعبه بانک می شود به عبارتی 919696 سهم، با توجه به سقف خرید 7500 عددی برای هر نفر، هر شعبه بانک باید به طور متوسط 123 نفر رو پذیره نویسی می نمود. حالا توجه شما رو به گزارش خبرنگار از سطح شهر جلب می کنم؛

متقاضیان پذیره نویسی سهام مذکور با رفتاری مشابه خریداران سکه از ساعات پایانی 11 دی ماه در جلوی شعب منتخب و در سرمای شدید هوا صف خرید تشکیل داده بودند.

نتیجه؛ شعبه امام حسین 3 نفر - شعبه میدان هفت تیر 3 نفر - شعبه میدان فردوسی 15 نفر - شعبه میدان صادقیه 70 نفر - سایر شعب بین 1 تا 150 نفر- شعبه کرج هم با استناد به مشاهدات دوستان 5 نفر.

لازم به تذکر است ناظران سازمان بورس در تمام شعب حاضر بوده اند.

با جمع بندی مطالب بالا به وضوح مشخص می گردد عمده سهمیه پذیره نویسی به واسطه وجود رانت به برخی دوستان محترم، شریف، متدین و همیشه در صحنه شاغل در شعب بانک رسیده است. نوش جانشان، به ما چه؟!

اما نکته مهم در این میان اینکه با وجود دلالت شواهد مکفی مبنی بر عدم سلامت فرایند پذیره نویسی جناب آقای محمودرضا خواجه‌نصیر (مدیر امور بورس‌های سازمان بورس) که خود به عنوان ناظر در شعبه بورس بانک ملی حضور داشتد درمصاحبه ای دلیل این اعتراض‌های مردم را ناشی از سیستم بانکی انعطاف‌ناپذیر دانسته و فرموده اند:

"در چنین مواردی یک اصل وجود دارد و آن این است اگر چیزی کمیاب باشد با چنین مسائلی روبرو می‌شویم. اگر اعتراض‌ها وارد و اشکالات اساسی در آن وجود داشته باشد سازمان بورس به عنوان ناظر اختیار دارد آن را رفع کند. رفع مشکل هم می‌تواند با ابطال پذیره‌نویسی و انجام مجدد آن همراه باشد. اما این موضوع نیاز به بررسی و محرز شدن تخلف دارد."

آقای خواجه نصیر امیدوارم شما هم کمثل سایر همکاران بازار پولی و سرمایه کشور خودتان را به خواب نزده باشید!!!

/ 1 نظر / 17 بازدید
saeed

ممنون http://www.download3az.ugig.ir